Co Wy k… wiecie o miłości? Wiersz obnażający

by Bronisław Niezgoda-Dywanowski

i ciekawsze komentarze

Gdybyś kochał jeden z drugą

nie dałbyś ciała i duszy tym durniom

Ja wiem że czasem wina brak i  nawet  Ziuta

wyglada jak plastikowa Natalia

odkrycie sezonu stacji dla bezzwojów mózgowych

no ale przecież nie jesteś AA i chyba Ci jeszcze s…e

albo cóś

prawdziwa miłość kasy nie liczy

ale tym oślinionym alfonsom jakoś tanio wszystko wyszło

powiedzieli że Was kochają i takie tam

a Wy już słodko szeptacie do ucha alfonsom  – róbta co chceta z nami

no i narobili

długów takich

że nawet dzieci poczęte bez miłości  wespół z dziećmi poczętymi z miłości nigdy tych długów nie spłacą

Daliście ciała – tanio

Ja mogę nawet Wam wybaczyć, że jako brzydkie ludzie zapragneliście czułości i miłości od państwa i jego szorstkich organów i ciała

Każdy potrzebuje trochę przytulania nawet taki przecudny twardziel jak ja

no ale moi drodzy

po pierwszym razie był następny

a to juz nie miłość to forma orgietki

PS. Wiersz jest dynamiczny i żywy, dlatego ma jeszcze nierówności i garby. Jak znajdę chwilę czasu to go uładzę, że nie będzie odbiegał od innych moich wierszy przecudnej urody.

@BRONISŁAW NIEZGODA-DYWANOWSKI

Dobry dzień / wieczór. (niepotrzebne skreślić)Wiersz jest bardzo ładny w treści, formie i na czasie, nietypowy, taki więcej rewolucyjny, przepojony moralnym niepokojem.
Narażając się po raz kolejny na nietrafione zarzutu jakobym reprezentował na tym blogu czytelników marudnych i kapryśnych, muszę stwierdzić, że pomimo całej urody, walorów społecznych, artystycznych oraz historycznych, wiersz jest za długi.
I wcale nie chodzi tu o zbędne wątki, czy – nie daj Boże – kanony poetyckie.
Jeśli już, to będąc fanatycznym wielbicielem Pańskiej twórczości, formułując ten zarzut kieruję się wyłącznie całkiem przyziemną przesłanką, czysto praktyczną, bardziej natury geriatryczno – gerontolofgiczną.Otóż, Szanowny Panie Bronisławie, rzecz zasadza się w tym, że czytając ostatnie strofy wiersza, już nie pamiętam co było na początku.

NATENCZAS WOJSKI…07:51

@NATENCZAS WOJSKI…

Witam Panie Natenczas, chciałoby się powiedzieć, co tam słychać, ale powiem krótko, dla Pana jest sam tytuł, który nie pozostawia złudzeń, co Pan narobiłeś ojczyźnie? Akurat w Pana przypadku tłumaczenia są zbędne.

BRONISŁAW NIEZGODA-DYWANOWSKI

@AMELIA NIEZGODA

< i>świetny komentarz:)Dzięki, Amelio. Mam nadzieję, że zagłosujesz na mnie w dorocznym, salonowym plebiscycie „Komentator roku”, bo jak widzisz, w atmosferze otwartego konfliktu, na przychylność Pana Bronisława raczej liczyć nie mogę, a tu niejedna / niejeden chciałby wygrać komplet kolorowych wałków do włosów oraz dwa batoniki „Bounty”. Każdy głos na wagę złota, gdy konkurencja znamienita, uznana, a przy tym piekielnie mocna. I niewiele ma do rzeczy fakt, iż zdecydowana faworytka do zwycięstwa, Pani Wiesława, poszła w blogery i chyżo zmierza po laury w innej konkurencji pisząc znakomite notki.Niskie ukłony.

NATENCZAS WOJSKI…13:55

@NATENCZAS WOJSKI…

fakt konkurencja mocna, ale bardzo nieliczna. dajesz radę! prześcigasz wszystkich o 3 okrążenia, no może Broni czasem Ci dotrzymuje kroku (ale nie mogę zbyt głośno chwalić, bo w jego młodym wieku może się to skończyć wodogłowiem, a wtedy byłoby patrzeć przykro na pokrakę) Pani Wiesława, oczywiście słusznie została wymieniona wśród wybitnych, ale… reszta? Błyszczysz! na dowód twój komen też zabiorę:)pozdrowionka (także dla małżonki i przesympatycznej pary sąsiadów)ps.
oczywiście zawsze możesz liczyć na mój głos!

AMELIA NIEZGODA14:21

@AMELIA NIEZGODA

Amelio. Mnie nie chodzi o plebiscyt „Bloger roku”, kudyż mnie tam szaraczkowi w te elitarne grona? Ani ambicje, a tym bardziej kompetencje nie pozwalają aspirować. Wprawdzie nikt jeszcze nie ogłosił plebiscytu, pn. „Komentator roku”, ale różne przecież dziwów i cudów codziennie doświadczamy. Skoro ktoś taki, jak Donald Franciszek może drugą kadencję w Polsce premierować, a Pą Prwsidą z tą całą określonej konduity świtą…panować, to wszystko jest możliwe.
W każdym razie gnę się z wdzięczności po Twojej jednoznacznej deklaracji.PS Odpozdrawiam od Natenczasowej. Natomiast co się tyczy państwa sąsiedztwa, to sytuacja jest nieco skomplikowana, bo o ile z sąsiadem przyjaźń zadzierzgnięta przed kilkoma laty nie traci na temperaturze, pomimo różnic politycznych i światopoglądowych, to z jego babiną doszło niestety do kontrowersji gdyśmy ostatni urobek dziargontyny z sąsiadem degustowali.
A było tak: Kiedy już pani domu podała na zagrychę kaszankę z cebulą na gorąco, a myśmy jęli doceniać koalicyjny rząd, pozwoliła sobie na odrobinę luksusu w swoim pieskim przy Izydorze życiu. Wziąwszy do ręki kolorową gazetę „Pani…” coś tam, usiadła przy oknie i w skupieniu kontemplowała dylematy eleganckiego świata polskich celebrytów, skoro za pośrednictwem niedrogiej gazety już się w nim niejako znalazła.I nagle jak nie wrzaśnie Izydorowa spod okna:
A to &%$^ jedna, a to &^$^ nastajaszcza, a to swołocz **%^&… Ale z drugiej strony…
– A dołóżcie nam tu jeszcze kaszanki, dobra kobieto – mówię – i wyłuszczcie nam w czym problem,
A bo widzicie, Natenczasie, jakżem z Izydorem zeszłego lata w mieście kinie na filmie „Pokłosie”, czy „Po rosie” była, żeby się bilety nie zmarnowały co je Izydor w loterii fantowej wygrał, to przez tego młodego takżem się z żalu nad nim upłakała, a tu czytam, że jeszcze jedno nieszczęście go dotkło. Jakiś muzykant przyprawił mu rogi! Litości ludzie. Latajo cholery próżniaki po telewizjach, politykujo, „ę” i „ą” w gazetach, a babów se psie krwie nie pilnujo. Wszyskieśta chłopy jednakie!Długo tłumaczyłem, że w Polsce aktorskie, dziennikarskie, także celebryckie małżeństwa funkcjonują w oparciu o wzajemne zaufanie i szacunek, miłość, dobrość, fajność, zgodę, Czekoladowy Ptak i Polska w budowie, a ostatecznie wszystkie dzieci są nasze i będzie dobrze, ale porozumienia nie osiągnęliśmy, Izydorowa jeszcze bardziej się rozsierdziła, tym bardziej, że przypomniała sobie o CV Izydora, któremu niedola młodego aktora nie jest całkiem obca.
Sama rozumiesz, że tymczasem jestem w niezręcznej sytuacji?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s