Who is Who w łódzkiej Platformie O.(full) – by Onion13

planTrochę uprzedził mnie Seaman pisząc dziś o tym, że Łódź i łódzkie to bastion Platformy. Podobno w radzie miasta jakiś rozłam. 8 osób związanych z Kwiatkowskim się coś tam ,coś tam, a nową przewodnicząca poparło SLD i PiS. Z głodu nie umrą, a miasto dalej niech popada w ruinę. A co tam.

W „Wielkiej polityce”, tej z pierwszych stron gazet pisze się o Platformie ze Śląską, Gdańska i często o tej z Krakowa.

A warto się przyjrzeć właśnie tej łódzkiej.  Tutaj naprawdę są wielkie gwiazdy. Na lokalnych działaczy nie ma co tracić czasu bo to wiadomo, działają dopóty jakieś frukty są, a ich nazwiska większości i tak  nic nie mówią.

Tak więc spróbuje wymienić z krótką charakterystyką tych „ogólnopolskich”

Cezary Grabarczyk – Przystojniacha. W nagrodę za sprawne załatwienie problemu stoczniowego i odsłonięcie kilku odcinków autostrad w poprzedniej kadencji, został vice marszałkiem Sejmu.

Krzysztof Kwiatkowski – Dziwny ma styl mówienia. Warto się wsłuchać w ten tembr głosu i sposób przekonywania do swoich racji. Dziś oczywiście bezpartyjny. Będzie kontrolował tych co kontrolować nie wolno. Startował na prezydenta Łodzi stając w konkursie z J. Kropiwnickim. Przegrał sromotnie. Wzorem wodza tuż przed wyborami wziął ślub z Łodzią. Zameldował się.

Iwona Śledzińska-Katarasińska – to niezwykle ukulturniona postać. Szczególnie walczy o wolność słowa na komisji kultury gdy chodzi o TV Trwam. Jako wielki bojownik o demokrację dość długo pracowała w „Głosie Robotniczym” lokalnym organie PZPR będąc wiernym członkiem tej partii. Dziś podobno stale ma zaklepaną posadę w GW. Niektórym w pamięci utkwiła jej mina na sali sądowej, kiedy to odpowiadała za zderzenie z TIRem b.posła Misztala (wypadek oczywiście po zażyciu lekarstwa), który spojrzawszy na nią powiedział do dziennikarzy : Ja od niej nic nie chce, popatrzcie na nią tylko, żal mi jej.

Andrzej Biernat– to raczej na krajowym rynku nowa gwiazda. Z działalności poselskiej do tej  pory niewielu go poznało. Ponoć w Łodzi rządzi niepodzielnie. Teraz widać, że chce rządzić na podwórku ogólnopolskim przez wyrzucanie kogo sam uważa z PO.

Elżbieta Radziszewska- niektórych gwiazdy rozbłyskują innych gasną. Pamiętana z tego że równo traktowała, to ją też równo potraktowano.

Małgorzata Niemczyk-Znana z tego że była siatkarką i jest córką Andrzeja Niemczyka.

Resztę aktualnych posłów PO do sejmu (Cezary Tomczyk,Agnieszka Hanajczyk,Artur Dunin,Dorota Rutkowska)z łódzkiego nie opiszę przez grzeczność, a skąd się wzięli też nie wiem. Musiałbym napisać że to maszynki do głosowania, albo mięso armatnie. Ważne że koalicja trzyma większość.

Dołącza do nich nowiutka twarz. Pani weszła za Kwiatkowskiego:

Elżbieta Królikowska-Kińska -druga w wyborach 2011 po Kwiatkowskim.Tyle o tej pani.

W senacie też zasiadają przedstawiciele z łódzkiego:

Ryszard Bonisławski – naprawdę zasłużony dla regionu. Jego programy telewizyjne i wycieczki przyciągały wielu Łodzian. Darzony wielkim szacunkiem. Dlatego pewnie został senatorem. Marnuje się w tej Warszawie. Szkoda go do polityki.

Maciej Grubski -starał się mocno o odwołanie Kropiwnickiego.

Andrzej Owczarek –piszą że jest senatorem.

Ale, to nie wszystko. Łódź ma jeszcze przedstawicieli w Europarlamencie !

Jacek Saryusz – Wolski – postać ogólnie znana.”Lew Salonowy”. Nie trzeba przedstawiać.

Joanna Skrzydlewska – w Polsce zapewne praktycznie nieznana. Ale  kto chociażby raz był w Łodzi musiał otrzeć się o to nazwisko. Sieć kwiaciarni i zakładów pogrzebowych. Banery reklamowe z nazwą „Skrzydlewska” są wszędzie. Dziedziczka fortuny. Można by rzec, taka Paris Hilton ino troche przytyła. Tata miał problem z tzw.Łowcami Skór, czy oni z nim. Bez znaczenia. Mają prywatne krematorium.

To byliby aktualni parlamentarzyści PO z łódzkiego.

Oczywiście dochodzi do tego gwiazda ostatnich dni, tylko już nie z PO.

John Godson –  tyle o nim napisano , że wszystko wiadomo.

Pozostaje jeszcze największa Gwiazda przez duże „gie” polskiego parlamentu wywodząca się z Łodzi:

Stefan Niesiołowski – któż nie zna tej twarzy. Nie kandydował z Łodzi bo tutaj go chyba już nikt nie lubi. Wszyscy mamy szczęście że profesor twierdzi że jest chrześcijaninem, bo gdyby był wyznawcą Allaha pewnie by się gdzieś już wysadził z zemsty że z Leninem mu nie wyszło.

Z tych ważnych postaci łódzkiego platformianego świadka pozostaje prezydent miasta:

Hanna Zdanowska (na zdjęciu po lewej, po prawej osoba z twarzą przeciętną która się ze wszystkim kojarzy).

Była posłanka na sejm J.Godson wszedł na jej miejsce) i do UE. Wybrana bo była z PO. Jako prezydent Łodzi wybrana gdyż była z PO. Pozostaje na stanowisku ponieważ jest z PO.

Jak jej imienniczka z Warszawy nie umie nic. W dodatku naśladuje ją. Opieszałe i nieudane inwestycje. Rozkopane, nieprzejezdne miasto. Uniknęła referendum. Podpisy o odwołanie zostały zebrane. Podobno część ich zaginęła, a zbierający dostali posady w urzędach miejskich. Daje premie.

Jako dopełnienie pozostaje jeszcze jedna bardzo znana postać. Chyba wciąż członek Platformy. Tylko że teraz nie ma czasu na politykę. Pracuje na nowe futro dla żony.

futro

I nie ma co się cieszyć czy smucić że coś tam w Łodzi pękło w Platformie O. Jednych się wyrzuci, innych przyjmie. Kolejka żeby porządzić i PO profity czeka (W skład Bazy Wyborczej w regionie łódzkim wchodzi 2964 członków wg. danych PO). Taka partia.

 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s