„Chcę przypomnieć historię NIEMIECKIEGO obozu dla dzieci” – by Onion13

niemcy

obóz pracy-Przemysłowa Łódź

Jestem poruszony i wzruszony. Dziś w „zapraszamy do trójki pr III PR” usłyszałem dwóch kolesi. Kolesie, łebki jeszcze prawie nienastolatki. Kręcą film. Dziś dzieci w piaskownicy mają komórke z kamerą i nie ma w tym nic dziwnego.

Ale te dzieciaki kręcą film o NIEMIECKIM OBOZIE  KONCENTRACYJNYM DLA DZIECI w  ŁODZI

Bartek przyznał, że zawsze lubił historię. – Historia obozu przy ul. Przemysłowej jest dość nietypowa. Był to obóz tylko i wyłącznie dla dzieci, jedyny wtedy w Europie. To jest historia bardzo tragiczna. Jesteśmy przyzwyczajeni do ciężkiej historii, ale historia obozu jest nadzwyczajna i postanowiłem, że skoro obóz został zapomniany, to ja nakręcę ten film, bo to dość ciekawy temat, który powinno się przypomnieć – mówił młody reżyser.(z TVPinfo+video z 23 08 13)

Serce się raduje, nie mogę w tej chwili znaleźć tej audycji z radio,ale polecam. Jak ktoś trafi wypowiedź reżysera i jego operatora proszę się wsłuchać w ich słowa. Tak ładnie po polsku mało kto mówi. NIESAMOWITE ! Chwała również, i rodzicom, i nauczycielom, bo wiadomo że takie dzieciaki muszą być pokierowane. No i najważniejsze: ktoś ich ukształtował. Wspomnienie równieśników którzy zginęli zamordowani powinno dotyczyć każdego pokolenia.


Obóz wciąż prawie nie znany. (Temat był już poruszany na S24 włącznie z foto przez WIESŁAWE). Z relacji świadków którzy przeżyli, wynika że dzieci przewiezione tam Auschwitz pragnęły wrócić spowrotem(nie z powrotem). Ciężko nawet sobie to wyobrozić.

W Łodzi stoi pomnik. Za komuny wycieczki szkolne w Dzień Dziecka chodziły tam aby uczcić rówieśników. Dziś właście zapomniany. Sami mieszkańcy Polesia często nie wiedzą po co on tam stoi i czego dotyczy. Tylko czekać jak jacyś „obrońcy dzieci” że to propaganda pedofilii. Przecież goły dzieciak stoi wyciosany z kamienia i do tego wyraz pomnika jest drastyczny, może naruszać czyjeś poczucie estetyki.

Sama nazwa pomnika mówi wszystko „Pęknie Serce Matki”.

serce matki

O obozie Polen-Jugendverwahrlager der Sicherheitspolizei in Litzmannstadt w wikipedii. I niech nikogo nie zmyli nazwa Litzmannstadt. Tamto bardziej znane nazywało się Litzmannstadtgetto.

Dzieci, dzieci, dzieci ! Wymordowane dla chorej ideologiI. Pamięć i refleksja. Ktoś mógł być takim jak ja i ty. Ktoś może mógł mieć dzieci które wymyśliłyby szczepionkę na raka albo teleportacje. Skrajność, ale nikt tego nie wie, co byłoby gdyby…Matki i ojcowie tych dzieci, ból niedoopisania.  Matki i ojcowie..Nasze Matki i Ojcowie których niezaistnieli w tej roli.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s