O Polsce z Natenczas Wojskim…

 • @BRONISŁAW NIEZGODA-DYWANOWSKI

  Widzi Pan teraz, jak się Pan bardzo mylił uważając, że PO to nadzwyczajne dziadostwoWidzę. Na szczęście mylić się jest rzeczą ludzką, czego dowodzi przykładnednedo z możnych, czy też zamożnych tego świata, w osobie ministra Rostowskiego. Przywołam tu przykład pana wicepremiera – buchaltera, któremu rachunki omsknęły się o głupie 24 miliardy, z powodu czego, złe pisowskie języki zrobiły wielkie aj waj na cały kraj, nie doceniając przebiegłości oraz manualnych talentów ministra i jego jedenastu prawych rąk.

  „Pomyliłem się” oświadczył odważnie pan Rostowski, na co posłanki i posłowie partii „Jedna pięść” oraz jej liczni koalicjanci zareagowali huraganowymi brawami. I po co był ten pisowski rejwach, nienawistne milczenie i a jak już gębę otworzą, to językiem nienawiści?
  Zwłaszcza, że wystarczyło panu wicepremieru odrobinę pogmerać przy pierwszym progu ostrożnościowym, poopowiadać dyrdymałów w sejmie na temat jeszcze w lutym br. rozsądnym, realnym budżecie wzbudzając kolejną falę zachwytu wspomnianej partii i koalicjantów, przy powszechnej euforii niezależnych mediów, skupionych na nowym krawacie pana wicepremiera i znowu jesteśmy w awangardzie państw przodujących w UE!

 • @NATENCZAS WOJSKI…

  wszystko to fajnie opisaleś i byloby nawet zabawne, gdyby k*wa byla jakaś granica nieprzywoitości, po przekroczeniu, ktorej naród w koncu wzialby tych złodziei za mordy i wyrzuil precz wilkom na pożarcie. przepraszam za emocjonalny język, ale my tu pitu pitu, kolejny rok z rzędu, a w kraju coraz gorzej i gorzej. obiektywnie kraj o duzych mozliwosciach, z potencjami, surowcami, urodzajna ziemia (kultura, w sensie wartósci) też nie taka zla, ludzie inteligentni na tle innych nacji i wbrew krzywdzacym stereotypom pracowiici i…. ciagle garstka ciuli robi z nami co chce:((((((((
  AMELIA NIEZGODA3.09 08:27
 • @AMELIA NIEZGODA

  Amelio. W przeciwieństwie do Pana Bronisława jestem ostrożnym optymistą co do upatrywanych, a zbliżających się zmian w Polsce. To jeszcze trochę potrwa, zanim ockną się konsumenci kiełbasy przy weekendowych grillach. Może nawet więcej niż trochę.Bezkarnemu, wieloletniemu już demolowaniu kraju w każdej możliwej dziedzinie, przez tych, którzy ograli nas przy zielonym suknie, główną partię rozgrywając pod stołem, sprzyjają wierne im po grób określonej proweniencji media. Wszak nie od dzisiaj wiadomo, że Polską rządzi… t e l e w i z o r, a ci „trzymający media” nie tylko znają leninowską zasadę o organizatorskiej roli prasy, ale konsekwentnie, od zarania IIIRP, jej pilnie przestrzegają.

 • @NATENCZAS WOJSKI…

  no niestety. jedyna szansa, ze uda się na tyle silną (przynajmniej 50% przedsawicieli w sejmie) ręka objąc wladzę, ze uda się dokonac wystrczajaco glebokich zmian i w konstytuacji i w dostepie oraz organizacji polskich mediów. strasznie to trudne, wydaje się w tej chwili nawet malo realne, ale przeciez Węgrom się udalo to dziadostwo wypalc żelazem. a propos, jakie twoim zdaniem czynniki zadzialaly u naszych bratanków, ze sobie poradzili z tym gadem, co przeciez ogon ma umocowany nie tylko w sluzbach, ale i grupach interesu UE?
  AMELIA NIEZGODA3.09 09:17
 • @AMELIA NIEZGODA

  Węgrom się udalo to dziadostwo wypalc żelazemTrochę mnie irytuje powszechne w Salonie, proste przykładanie Węgier do Polski bez uwzględnienia licznych różnic w mentalności, świadomości narodowej, kulturze, tradycji, etc. Ale to już temat na dłuższą, głęboką analizę, przekraczającą możliwości komentatora IV kategorii.
  Nie wykluczam, że i w Polsce być może zaświeci promyk wolności, ale przestrzegałbym przed nadmiernym optymizmem.

 • @NATENCZAS WOJSKI…

  a czy mozna jednak Cię sklonić do takiej analizy. bardzo proszę:) widzisz, ja nic prawie nie wiem o Węgrach, zastanawiam się więc co takiego się stalo, ze im się udalo. zdaje sobie sprawę, ze przyczyny sa uwarunkowane kulturowo, co nie zienia faktu, że jest to szalenie interesujacy temat. a może chociaz jakies wskazówki, gdzie można poczytać na ten temat?znikam narazie, obowiązki wzywają, ale poźniej jeszcze wejdę, no i zachowam sobie naszą rozmowę na pamiątkę na moim oddelegowanym w tym celu blogu:)

  AMELIA NIEZGODA3.09 09:39

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s