PiS zwyciężył na Podkarpaciu – Gratulacje!!!

Tak trzymać Panie i Panowie z PiS – Alleluja i do przodu!

Zwycięzcą wyborów uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu został Zdzisław Pupa, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Przewaga jaką osiągnął nad drugim w kolejności, kandydatem koalicji PO-PSL Mariuszem Kawą wydaje się miażdżąca.

Z wyników jakie podała w nocy z niedzieli na poniedziałek Okręgowa Komisja Wyborcza w Rzeszowie najwięcej bo 60,84 proc. głosów wyborców otrzymał kandydat PiS Zdzisław Pupa i to on zasiądzie w senackich ławach. Na drugim miejscu uplasował się wspólny kandydat rządzącej koalicji PO-PSL Mariusz Kawa, który zdobył 21,33 proc., a Kazimierz Ziobro z Solidarnej Polski uzyskał 11,09 proc. głosów.

(…)

Zwycięzca wyborów Zdzisław Pupa z PiS ma 53 lata, jest żonaty ma córkę i dwóch synów i był już posłem w latach 1997-2001 wybranym z listy AWS, a także senatorem z list PiS w latach 2007-2011. Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie. Zdzisław Pupa, to wieloletni działacz NSZZ „Solidarność” RI, w latach 1995-2000 był liderem struktur związkowych na Podkarpaciu. W latach 2002-07 był także radnym Sejmiku Województwa  Podkarpackiego. Od ubiegłego roku pracuje jako sekretarz Urzędu Miejskiego w Dębicy.

Wybory uzupełniające w okręgu 55 stały się konieczne po tym jak dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl objął w maju funkcję marszałka województwa podkarpackiego, zastępując na stanowisku aresztowanego przez CBA byłego polityka PSL Mirosława Karapytę, któremu prokuratura postawiła siedem zarzutów korupcyjnych.

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/53335,pis-zwyciezyl-na-podkarpaciu.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s