Ks.Abp.Konrad Krajewski- wywiad – by Onion13

Wczoraj 17 09 2013 do godności abp został wyniesiony ks Konrad Krajewski.Obecny od lat u boku trzech papieży jako ich ceremoniarz . (Czy ktoś słyszał tą informację w którymś z przekaziorów? Przecież dotyczy Polaka i to na chwilą obecną chyba najsłynniejszego w Watykanie którego zna cały świat))

Na papieskiego jałmużnika został mianowany ks. Krajewski. Jest on kapłanem archidiecezji łódzkiej, specjalistą w zakresie liturgiki. Ma 49 lat. W Urzędzie Papieskich Celebracji Liturgicznych pracował od 1998 r. Obecnie stanie na czele Urzędu Dobroczynności Apostolskiej, który zajmuje się w imieniu Papieża drobnymi dziełami miłosierdzia na terenie Rzymu oraz wydawaniem wiernym specjalnych błogosławieństw. Mianując ks. Krajewskiego na to stanowisko Ojciec Święty podniósł go dogodności arcybiskupiej ze stolicą tytularną w Benewencie w północnej Afryce.

krajewskikrajewski

„Miłosierdzie” – to słowo będzie wyznaczało kierunek obecnej posługi ks. abp Konrada Krajewskiego. Nowy jałmużnik papieski przyjął je za swe motto biskupie.–>więcej


 

Notuję to wydarzenie z satysfakcją. Miałem przyjemność poznać ks.Krajewskiego osobiście jeszcze jako diakona. Gratulacje i powodzenia w nowym wyzwaniu !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s