…od samego początku była skonstruowana jako partia interesu

Przecież ona od samego początku była skonstruowana jako partia interesu  mówi Krzysztof Wyszkowski.

I oto w tym wszystkim chodzi, czyli nie ma co bić piany bić, bo od samego początku PO była, jest i będzie partią niereformowalną. Jedyne, co może pozytywnego dla Polski zrobić to się rozwiązać. A do tego panie i panowie z PO skorzy w tej chwili nie są, bo raz, że trudno oderwać buzię od koryta, a dwa prokuratura będzie miała pełne ręce roboty. I zbrodnie Hofmana na tle tego, co rządząca partia ma za uszami to jak… to jak nic. Drobina kurzu zaledwie. Polecam niżej bardzo interesujący wywiad z Wyszkowskim.

 

http://niezalezna.pl/48656-wyszkowski-dla-niezaleznapl-gdyby-slowa-tuska-traktowac-serio-nalezaloby-rozwiazac-po

– Nie było to przemówienie skierowane do tego zgromadzenia, ale do komisji Unii Europejskiej, która już uruchomiła działania, zapowiadające się na bardzo konkretne podważenie obiecanego budżetu pomocowego Unii dla Polski – mówi portalowi niezalezna.pl Krzysztof Wyszkowski o dzisiejszym przemówieniu Donalda Tuska do członków PO.

– Komentatorzy przeoczają najważniejszy element wystąpienia przemówienia Tuska. To nie jest przypadek, że pierwszą i zadziwiająco długą część swego przemówienia poświęcił deklaracji, że najważniejsza jest służba państwu, że nie może być miejsca na podejrzenia o korupcję, a w Platformie Obywatelskiej i administracji nie może być nikogo, kto chciałby się dorobić. Gdyby traktować to poważnie, to oznaczałoby, że Tusk chce rozwiązać PO. Przecież ona od samego początku była skonstruowana jako partia interesu – mówi Krzysztof Wyszkowski.
 
Były działacz antykomunistycznej opozycji dodaje: –To nie było przemówienie, po którym nastąpi komenda: sztandar wyprowadzić i rozejdźmy się, panowie, bo okazało się, że dłużej nie można kraść. Nie było to przemówienie skierowane do tego zgromadzenia, ale do komisji Unii Europejskiej, która już uruchomiła działania, zapowiadające się na bardzo konkretne podważenie obiecanego budżetu pomocowego Unii dla Polski.UE przystąpi do przyjrzenia się wydatkom na inwestycje w naszym kraju, na drogi. Plany były szeroko zakrojone i drogi miały być gotowe na Euro 2012, a nie ma ich do dziś.

Zdaniem Wyszkowskiego – cały plan Tuska jest planem przetrwania do wyborów parlamentarnych. Platforma chce utrzymać taki stan posiadania, aby móc utworzyć kolejny rząd z SLD. To jest jej plan przetrwania, a nie zwycięstwa. Istotą przemówienia Tuska było wysłanie do UE zobowiązania, że PO nie jest partią złodziei, a rząd nie będzie kradł.Być może zmiany w rządzie były podyktowane takimi czynnikami, choć to słaba gwarancja. Nowa pani wicepremier jednak nie wykazała się do tej pory dobrym dzieleniem pieniędzy. Teraz będzie je przyznawać. Nie wykazała się tym, aby rozdawane przez nią pieniądze nie były poddawane kradzieży. Z tego przemówienia Tuska wynika więc płacz i przewidywanie katastrofy. Jest to już płacz żałobny, aby przetrwać do wyborów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s