Dziwne zachowanie Bujaka – by Sowiniec

O żenującym apelu Stowarzyszenia Wolnego Słowa w Warszawie w sprawie składania datków finansowych na pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania Zbigniewa Bujaka jako obserwatora na Ogólnoukraińskim Zjeździe Euromajdanów w Charkowie napisał na swoim blogu ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski

            Zdumienie krakowskiego kapłana bierze się stąd, że jako poseł kilku kadencji oraz jeden z trzech założycieli Agory S.A., która wydaje „Gazetę Wyborczą”, Bujak nie jest człowiekiem biednym.
          „W 1999 r. za czasów rządów premiera Jerzego Buzka otrzymał pomimo braku odpowiednich kwalifikacji świetnie płatną synekurę w postaci posady prezesa Głównego Urzędu Ceł. Obecnie – jak czytam w Wikipedii – jest wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim, a tam też źle nie płacą. Poza tym, Charków nie leży na innym kontynencie, a z Warszawy – co znam z autopsji – są niezbyt drogie połączenia kolejowe. Jeżeli chodzi o nocleg, to z pewnością jak na Majdan przystało będą rozbite namioty z polowymi łóżkami” – napisał ks. Zaleski.
            Duszpasterza środowisk kresowych niepokoi też, że na zjeździe będzie brylować lider ukraińskich nazistów Ołeh Tianhnybok.
            „Zbigniew Bujak miał zawsze poglądy lewicowe, ale czy godzi się fraternizować z narodowym socjalizmem, który w wydaniu niemieckim był odpowiedzialny m.in. za Holokaust Żydów, a w wydaniu ukraińskim za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej?” – pyta na swoim blogu ks. Isakowicz.
               I dodaje:
            „Jeżeli więc Bujak chce wykrzyczeć do kamer telewizyjnych banderowskie zawołanie <Sława Ukrainie – Herojam sława> i ogólnie robić za tzw. autorytet moralny, to niech to czyni za  pieniądze własne lub <Gazety Wyborczej> lub swoich kolegów z nieboszczyki Unii Demokratycznej czy Unii Pracy. Zbiórka publiczna na taki cel nie jest na miejscu. Lepiej zbierać na wsparcie polskich mediów na Ukrainie, które tłamszone są tak przez władze państwowe, jak i ich odradzających się nazistów.”

W pełni podpisuje się pod tymi opiniami ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s