Na(t)sza Grodzka i jego książka

grodzka

http://www.youtube.com/watch?v=GXFKre2vaEE

Awantura podczas spotkania promującego książkę Anny Grodzkiej

– Policja nie potrafi zadbać w wielu przypadkach o to, by nie było chuligaństwa – komentowała na antenie TVN24 całe zajście Anna Grodzka. – Wszyscy byliśmy przelęknieni. Nie wiadomo, czy ktoś, kto poważa się przeszkadzać innym, nie odważy się użyć siły – relacjonuje posłanka Twojego Ruchu. Nie zamierza jednak podejmować w związku z zajściem żadnych kroków. – Mam nadzieję, że tych ludzi wykluczy społeczeństwo – mówi.  (wytłuszczenia moje)

……………….

„Tłukąc pięściami, tornistrem, kopiąc (…) Wrzeszczeli, ty zboczeńcu, ty cioto!” –wspomina swoje ciężkie przeżycia ze szkolnych lat Anna Grodzka. Transseksualna posłanka opisuje wstrząsające przeżycia z okresu kiedy była dorastającym chłopcem w swojej autobiografii pt. „Mam na imię Ania”

Już w drugiej klasie przekonałam się, że nie pasuję do chłopców, i nie umiałam sobie z tym poradzić

Pamiętam, że zapytałam mamę, kto to jest pedał, bo chłopcy wołali tak za mną. Od tego czasu mama zabroniła mi nosić do szkoły moją ulubioną lalkę szmaciankę. W trzeciej klasie nawet dziewczyny, widząc, że chłopaki się ze mnie naśmiewają, straciły ochotę na rozmowy ze mną i na zabawę. Bolało!

Krystian wsunął ołówek pod spódnicę mojej szmacianej lalki Ani i charakterystycznie posapując, wsuwał i wysuwał ołówek, dźgając nim lalkę. Gdy chciałam mu ją wyrwać z rąk, Krystian się zamachnął. Za pierwszym razem trafił mnie w ramię, drugi cios był celniejszy – prosto w usta. Poczułam słodkawy smak krwi. Byłam wyższa od Krystiana o pół głowy, w ogóle byłam w klasie najwyższa. Dzięki temu wytrzymałam grad ciosów, aż któryś z napastników podciął mi nogi. Przewróciłam się i wtedy kilku moich kolegów zwaliło się na mnie, tłukąc pięściami, tornistrem, kopiąc… Wrzeszczeli, wymyślając mi niewybrednie: ty zboczeńcu, ty cioto! Każdy  wpis o Grodzkiej vel Bęgowskim na S24 niknie niespodziewanie. Dlatego ta notka  też jest gdzie indziej w internecie.
tolerancja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s