PiS-owi rośnie!:)

PiS z ponad 40 proc.! Gigantyczna strata Platformy. NOWY SONDAŻ

 
PiS z ponad 40 proc.! Gigantyczna strata Platformy. NOWY SONDAŻ - niezalezna.pl

foto: Tomasz Hamrat

42,43 procent – na tak ogromne poparcie może liczyć Prawo i Sprawiedliwość – wynika z najnowszego badania  GfK Polonia na temat preferencji partyjnych Polaków. Z kolei Platforma Obywatelska w ciągu ostatniego miesiąca straciła aż… 12 procent!!!

„Gdyby wybory parlamentarne miały odbyć się w lipcu, to wzięłaby w nich udział niemal połowa dorosłych Polaków (46 proc.). Najwięcej głosów otrzymałoby Prawo i Sprawiedliwość (42 proc.) oraz Platforma Obywatelska (28 proc.)” – czytamy na stronie internetowej GfK Polonia.

 

W prezentowanej tabelki wynika jednoznacznie: w porównaniu z czerwcowym badaniem wzrosło poparcie PiS, a Platforma odnotowała gigantyczną porażkę. Notowania PO spadły o 12 punktów proc. do 27,7 proc. Najwyraźniej Polacy mają dość obiecanek premiera i jego ministrów.

Do Sejmu dostałby się jeszcze: Sojusz Lewicy Demokratycznej (9,6 proc., +0,9 punktu proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe (5,9 proc., +3,6 punktu proc.) i Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke (5,4 proc., +0,9 punktu proc.).

Poza parlamentem znalazłyby się Twój Ruch (2,2 proc.), Prawica Rzeczypospolitej (1,5 proc.), Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro (1,3 proc.), Polska Razem Jarosława Gowina (1,1 proc.), Partia Kobiet (0,3 proc.), Samoobrona (0,3 proc.), Krajowa Partia Emerytów i Rencistów (0,3 proc.), Liga Polskich Rodzin (0,2 proc.).

Dodajmy, że wynik PiS został osiągnięty bez partii, z którymi jest w sojuszu, czyli Prawicy RP, Solidarnej Polski i Polski Razem. Łączny wynik tych ugrupowań to aż 46,3 proc.!

http://niezalezna.pl/57659-pis-z-ponad-40-proc-gigantyczna-strata-platformy-nowy-sondaz

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s