Gdyby Grzegorz Braun był buddystą – by pink panther

Gdyby Grzegorz Braun był „buddystą”, to od wielu lat otrzymywałby „od odnośnych władz” budżety liczone w miliony PLN na kręcenie filmów o pożytkach z buddyzmu i , mimochodem, o wstrętnych katolikach. Antysemitach. A o jego umysł, czas i ręce biliby się producenci filmów dokumentalnych „markowych” wytwórni anglosaskich, niemieckich i francuskich.

Gdyby Grzegorz Braun był buddystą, mógłby odnaleźć w sobie wybitny talent muzyczny i otrzymywać budżety na własną wytwórnię płytową utworów pod hasłem „muzyka świata” i lansować młode, śliczne artystki-piosenkarki z osobowością. Uczestniczyć w promocjach płytowych w 6-gwiazdkowych hotelach i otrzymywać pozytywne recenzje od niezwykle profesjonalnych, niezależnych i nieprzekupnych znawców muzyki. A Marek Niedźwiecki dawałby jego kawałki na listę przebojów.

 

Gdyby Grzegorz Braun był buddystą, mógłby mieć własne wydawnictwo i wydawać dziesiątki a nawet setki książek pod ogólnym hasłem: ”jak żyć”. Wiadomo jak: pięknie, niezależnie, bogato, tolerancyjnie. Samorealizując się w wolności od opresyjnych religii i zmurszałych autorytetów w karmazynowych kontuszach z niepotrzebnymi karabelami. Książki wydawane w jego wydawnictwie sławiłyby konieczność pokoju, ochrony środowiska, miłości do zwierząt, pięknego życia w kolejnych wcieleniach, medytacji w dobrym towarzystwie i jej wpływie na dobre trawienie oraz słuszne poglądy.

 

Gdyby Grzegorz Braun był buddystą, to niezależnie od tego, czy byłby reżyserem, kompozytorem, wydawcą, pisarzem, myślicielem, setki młodych, wykształconych, niebrzydkich, energicznych dziennikarek chciałoby przeprowadzić z nim wywiad na temat tego, jak osiągnął ten stan błogiej równowagi między „ing-i-jang” (czy jakoś tak) oraz czy w jego „świątyni wielu religii” w kształcie piramidy , którą wybudowałby na własnej działce gruntu nad własnym jeziorem za własne pieniądze – można odświeżyć produkty organiczne.

 

 

I co o tym sądzie jego aktualna , młoda, piękna partnerka życiowa oraz jego niezwykle utalentowany syn z jednego z poprzednich niezwykle udanych związków z niezwykle utalentowanymi, niepruderyjnymi kobietami, który studiuje za granicą/zakłada własny zespół „muzyka świata”/ ma wernisaż za granicą/kręci najnowszy, trzeci już film o polskim antysemityźmie. (No, bo o czym , qrna, można w „tym kraju” kręcić???)

I miałby słuszne poglądy na wiele spraw w naszej Ojczyźnie. I w innych ojcznach.

Jak pewien jego Kolega z Pomarańczowej Alternatywy, który „odnalazł był się” w buddyzmie.

Ale Grzegorz Braun został najokropniejszą wersją „polskiego katola” i w dodatku inteligenta, co w zasadzie nie występuje w przyrodzie. A właściwie NIE POWINNO występować w przyrodzie.

I chce „pisać historię Polski na nowo” a nie ma przecież nawet „magisterki z historii”. Czy wręcz doktoratu.

I nazywa najporządniejszych obywateli naszej Ojczyzny najokropniejszymi słowami. I ich dzieła życia.

I lansuje „Kościół wojujący” czyli: jezuitów, „Polonię- Christianę”, św. Andrzeja Bobolę, ks. Piotra Skargę oraz inkwizycję.

I rozpowszechnia kłamliwe treści o prawdziwych „ludziach honoru” , którzy słusznie zwalczali: bandytów z lasu, klerykałów, Kurię Krakowską, Prymasa Wyszyńskiego, Andersa i Maczka , hrabiów, książąt i sołtysów, wielkoobszarowych kułaków na 3 hektarach i biskupa Jałbrzykowskiego. Oraz biskupa Kaczmarka.

A teraz siedzi w ciupie, więc może będzie trochę spokoju i będzie można pomedytować, w jednym z dworków, odebranych słusznie jednemu z faszystowskich, katolickich, polskich ziemian.

 

PS. Oczywiście nie mam nic przeciwko buddystom i buddyzmowi. Podróżując po świecie , spotykam wielu wspaniałych ludzi – buddystów. Sprawa dotyczy „naszych polskich stosunków”. Termin „buddysta” może w tym tekście być zastąpiony przez wiele innych określeń , np. rastafarianin, Hare Kriszna, kalwin, „ewangelik-augsburski” i milczcie usta…. .tego jednego określenia nie wypowiem. A ono pasuje najbardziej. Chodzi oczywiście o …ateizm-stalinizm.

 

 

PS2. Ten tekst jest moim podziękowaniem Panu Reżyserowi Grzegorzowi Braunowi za Jego dotychczasową ciężką pracę na polu PRZYWRACANIA PRAWDY I PROPORCJI WAŻNOŚCI SPRAW w naszym życiu.

I wyrazem solidarności z Człowiekiem, który w majestacie tzw. prawa III RP jest nękany uporczywie, żeby Mu się odechciało, żeby się zmęczył, może żeby miał wcześniejszy zawał albo żeby miał mniej kasy i czasu na dalszą pracę. Żeby zajmował się ciągle obroną swojej wolności, aby nie mógł bronić NASZEJ WOLNOŚCI.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s