11 październik/Międzynarodowy Dzień Dziewcząt

Dostałem taki list od kolegi:

Czy masz może znajomych którzy maja dzieci i może są w posiadaniu książki „Wielka księga cipek ” ? /…/ Potrzebuje to opracować pod względem ideologii gender… Tu cytaty z książki dla chłopców :”…Jezus jest bardzo często przedstawiany nago. Na wielu obrazach jego siusiak zajmuje miejsce centralne. W piętnastym i szesnastym wieku włoscy artyści przeważnie malowali Jezusa leżącego w ramionach matki i ciągnącego się za siusiaka. Na wielu płótnach Matka Boska dotyka krocza swojego syna. Jezusa na krzyżu przedstawia się najczęściej tylko z przepaską na biodrach. Niejeden artysta namalował pod przepaską siu siaka w stanie wzwodu. Zdaniem wielu osób Kościół chciał w ten sposób pokazać, że Jezus był mężczyzną. Dlatego władza mężczyzn w społeczeństwie jest czymś oczywistym. Tylko mężczyźni mogą zostać księżmi i papieżami. Herman Lindqvist  napisał o tym książkę. Twierdzi, że w całej Europie nie ma starego kościoła, w którym nie byłoby przynajmniej jednego obrazu przedstawiającego nagiego Jezusa z wyraźnie zaznaczonym siusiakiem. I zadaje pytanie: co by było, gdyby na pierwszych chrześcijańskich obrazach pojawiła się dumna Matka Boska trzymająca na rękach nagą dziewczynkę? Na pewno byłoby inaczej.
….Siusiak od zawsze był symbolem życia i energii twórczej. W wielu religiach jajo symbolizuje nowe życie i odrodzenie. Dlatego na przykład jemy jajka na Wielkanoc. Ponieważ przypominają jądra, w Szwecji, w Indiach i Polinezji uważano, że świat powstał z prajaja, czyli z prajądra….”_____ bzdury , bzdury , bzdury …tak chcą wychowywać dzieci.A dodam iż są tam gorsze rzeczy…

Zainteresowałem się tematem:

143423

Jest to tak obsceniczne, że nie chcę wstawiać obrazków. Dla zainteresowanych tutaj”Moja przygoda w empiku na dziale książek dla dzieci. „.

I jeszcze deser:

http://youtu.be/II_CStKOIUQ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s