Raport Macierewicza zgodny z prawem !

W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia rozpatrywał zażalenie założyciela ITI Mariusza Waltera, dziennikarza Milana Suboticia i kilku oficerów WSI na decyzję o umorzeniu śledztwa wydaną w 2012 roku, w sprawie rzekomego niedopełnienia obowiązków przez członków komisji weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych przy przygotowywaniu raportu z weryfikacji WSI z 2007 roku. – podaje Niezależna.pl.

Sąd nie uznał ich argumentacji dotyczącej wznowienia śledztwa i utrzymał umorzenie w mocy. Decyzja Sądu o umorzeniu śledztw jest prawomocna.

Sąd uznał, że raport Antoniego Macierewicza jest zgodny z prawem.

Raport o działaniach żołnierzy i pracowników WSI został opublikowany w lutym w 2007 roku. Ujawniał liczne szczegóły na temat działania polskich służb specjalnych z okresu PRL i początków III RP, w tym o nielegalnym handlu bronią, agentach, inwigilacji przez WSI środowisk politycznych, ingerencji WSI na rynku paliwowo-energetycznym. Prokuratorzy chcieli postawić byłemu likwidatorowi WSI Antoniemu Macierewiczowi zarzut niedopełnienia obowiązków, przekroczenia uprawnień i ujawnienia tajemnicy państwowej.

W lutym 2007 roku Prezydent Lech Kaczyński upublicznił sygnowany przez ówczesnego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoniego Macierewicza raport z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych, w którym ujawniono wiele nieprawidłowości, m.in. brak weryfikacji z lat PRL, tolerowanie szpiegostwa na rzecz Rosji, udział w aferze FOZZ czy nielegalny handel bronią.

Antoni Macierewicz wygrał niemal wszystkie procesy wytoczone mu w związku z Raportem z Weryfikacji WSI. W procesach, które dotyczyły tych samych spraw, Ministerstwo Obrony Narodowej poddawało się walkowerem i zawierało ugody. W wyniku tych decyzji Skarb Państwa stracił setki tysięcy złotych. O takim sposobie zakończenia spraw zadecydował były  szef MON Bogdan Klich.

http://puli.salon24.pl/528172,raport-macierewicza-zgodny-z-prawem#comment_8017760

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s